Ish zv/drejtori i Burgjeve i emëruar nga Rama: Burgjet janë plot me të pafajshëm, kriminelët jashtë

Lefter Maliqi i cili është future në parlament para pak kohësh pasi partia Demokratike vendosi të djegë mandatet, duke lënë postin e zv/drejtorit të burgjeve është shprehur në Opinion se burgjet janë plot me të pafajshëm dhe se kriminelët janë jashtë.

Maliqi tha: Burgjet janë plot me të pafajshëm dhe ke kriminelë jashtë.

Ai gjithashtu foli edhe për zgjedhjet që pritet të mbahen më 30 qershor duke thënë që është e pamundur.

LEXO EDHE  Dhunimi i Alfred Lelës gjatë protestës. Lleshaj: Pengoi policen femër gjatë kryerjes së detyrës

“Opozita ndodhet në rrugë, nuk jemi ne opozita e re. Mandatin e pranova për arsye personale .

Zgjedhjet nuk mund të bëhen pasi do ketë trazira. Në Fier ka 600 policë dhe 580 qendra votimi nuk mjaftojnë policët për të ruajtur zgjedhjet” shtoi ai./Boldnews.al/