Dhuna ndaj Sait Dollapit/ Ish-presidenti paralajmëron Ramën e Lleshin: Keni llogari të hapura me…

Ish-presidenti, Bujar Nishani ka reaguar ndaj dhunës dhe shoqërimit që policia i bëri Sekretarit Organizativ të PD-së, Sait Dollapi.

Nishani thekson se po rikthehen aktet e torturës ndaj opozitës politike nga segmente kriminale të rekrutuara në Policinë e Shtetit.

“Pas 28 vitesh në Shqipëri segmente të inkriminuara, të rekrutuara vitet e fundit në Policinë e Shtetit rikthyen aktet e torturës, në sheshe publike kundër eksponentëve të opozitës politike.

LEXO EDHE  Me plumb në kokë, gjendet i vrarë një person/ Emri

Edi Rama, Sandër Lleshi dhe drejtuesi policor i aktit të torturës mbi Sekretarin Organizativ të Partisë Demokratike kanë llogarinë e hapur më të madhe me ligjin dhe popullin opozitar.

Tortura publike nuk ka asnjë proporcionalitet dhe nuk do mund të harrohet për asnjë çmim”, thekson Nishani.