“Na sillni trupin e vajzës”/ Zi dhe lot në familjen e efektives: Vdekjen e mësuam nga TV

Ngjarja e ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohëshme të efektives së Forcave të Armatasura gatë operacionit të saj në Letoni, ka shkaktuar një dhimbje të thellë tek të gjithë shqiptarët, por sigurisht më të prekur janë familjarët e saj.

Burime bëjnë me dije se familjarët kanë mësuar për vdekjen e vajzës përmes televizioneve dhe lajmeve të publikuara gjatë gjithë ditës së sotme duke shprehur kështu edhe tmerrin dhe shokun në të cilin ndodhen.

Familja e saj ishte zhvendosur në Tiranë përpara 30 viteve ndëkrohë që ata jetonin në lagjen e njohur si lagjia “Babrru” dhe kushtet e tyre ekonomike nuk mund të themi se ishin optimale.

LEXO EDHE  "Do iki jashtë për disa ditë, tani fillon lufta e vërtetë"/ Avokati Goxhaj lë spitalin dhe paralajmëron...

Ndërkohë në familjen e saj ka rënë zija nga ku dëgjohen vetëm lot, britma dhe vaj dhe familjarët kërkojnë të dijnë se kur do të vijë trupi i vajzës së tyre.

 

‘Ike u bëre ëngjëll, s’të pa nëna me vello”/ Të afërmit e efektives mesazhe prekëse në rrjetet sociale

FOTO/ Kush është vajza nga Tropoja që humbi jetën në misionin e NATO-s

“Lutem që shpirti i efektives Hasanaj të prehet në paqe”/ Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të efektives së FA-ve

Dëshmorja më e re e Atdheut/ Ministrja Xhaçka publikon videon për efektiven që vdiq në Letoni