Helmimi i qytetarëve në Bulqizë, dyshimet për helm në depon e ujit…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari të Bulqizës, mbi atë që po ndodh në këtë qytet, ku të paktën 65 persona janë shtruar në spital për helmim.

Nuk dihet se çfarë ka ndodhur, por qytetari në fjalë, që ka shtruar edhe dy fëmijët e tij në spital, ka ngritur dyshimet për lëndë helmuese në depon e ujit, nga ku furnizohet qyteti me ujë.

Denoncimi i Berishës

LEXO EDHE  "Për fëmijërinë e vjedhur", pas Tiranës marshim kundër pedofilëve edhe në Korçë

Helmohen fëmijët, prindi akuzon për helm në depon e uijt!

Lexoni mesazhin e prindit dixhital. sb

Mirmbrema Dr.Sali Berisha. Jam nje qytetar i Bulqizes dhe sapo dergova dy femijët e mi ne spital. Ku ne depon e ujit te qytetit eshte hedhur nje lëndë helmuese..Nuk po e kuptojm se cfar behet kshu po na helmojn…Madje edhe mediat heshtin vetem Tv A1 Report e ka dhen ngjarjen.Ky eshte shteti jon po na helmojn