I bashkohen Bindjes së Patozit dhe votojnë pro Ramës…

Dy këshilltarë të PD-së në Këshillin Bashkiak të Dibrës kanë deklaruar bashkimin e tyre me partinë Bindja Demokratike, e cila drejtohet nga Astrit Patozi.

Por, ajo që ka tërhequr vëmendjen ka qenë fakti se dy këshilltarët, pas bashkimit me Bindjen kanë votuar pro vendimit për të shpallur qytetar nderi të Dibrës, kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE  Vaksina për koronavirusin, si po ecën procesi ? / BBC sqaron 6 hapat

Ndoshta qëndrimi i tyre është individual, por ai shkon në unison me akuzat që janë artikuluar ndaj Bindjes, si një forcë politike e krijuar me ndihmën e Edi Ramës.