VIDEO/ Berlin, Rama takon Merkel

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin, në kuadër të një samiti informal, me liderë të vendeve të Rajonit, ndërsa mikpritës janë kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti francez, Emmanuel Macron.

Rama fillimisht është pritur në një takim nga kancelarja Merkel.

LEXO EDHE  OBSH: Nuk ka shëndetësi falas në Shqipëri dhe as strategji për burimet njerëzore

Sikundër raportohet në takim është diskutuar mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë në BE.

Kryeministri Edi Rama shoqërohet nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentit, Elisa Spiropali.