TCH dhe Klan në shërbim të Ramës/ Ja sa para përfituan për të promovuar opozitën fallse…

Kreu demokrat, Lulzim Basha, tha se vendi ka nevojë për një reform të thellë politike, përfshi edhe atë zgjedhore.

Basha tha te emisioni të Paekspozuarit, se ky sistem duhet varrosur njëherë e mirë pasi gjithçka kontrollohet nga 20 perosna.

“Që kjo të marrë fund duhet të reformë e thellë politike që duhet të garantojë së pari votën e lirë dhe më pas të sigurojë pavarësinë e institucioneve”, tha Basha.

Gjatë fjalës së tij, Basha sulmoi dy televizionet kombëtare për qëndrimin që po mbajnë lidhur me djegjen e mandateve të opozitës dhe sidomos për promovimin e opozitës së re në parlament.

LEXO EDHE  Pedagogë dhe personel shëndetësor, ja pacientët e prekur në Elbasan, Berat e Gjirokastër

“Ata po i shërbejnë Ramës dhe për këtë po paguhen me paratë e shqiptarëve” tha Basha duke iu referuar rreth 2 milionë eurove që qeveria ka ndarë për televizionet që u ndëshkuan nga ndërprerja e transmetimit analog.

Në këtë paketë pjesën e luanit e morën Klan dhe Top Channel dhe sipas Bashës kjo qe nje pjesë e pageses që po i bëhet për promovimin e opozitës fallse.