Debati / Deputeti i “opozitës së re”: Rama ka nevojë për ne, ja përse i duhen votat tona…

Në studion e Oranews, deputeti i ‘opozitës së re’, Korab Lita, deklaroi se grupi socialist ka nevojë për votat e kësaj pakice dhe jo pakica për socialistët.

Kjo deklaratë nuk është pritur mirë nga gazetari Artur Çani dhe aktori Julian Deda.

Pjesë nga biseda në studio:

Lita: Tek pjesa e ndryshimit të kodit zgjedhor. Nuk jemi ne që kemi nevojë për socialistët, është grupi socialist që ka nevojë për disa vota tonat. Dhe nganjëherë ajo pakica është shumë më e vlefshme sesa shumica.

Çani: Domethënë ata duan t’a bëjnë ndryshimin jo juve?

Lita: Ndryshimi ka ndodhur. Jo, jo nuk e bëjnë dot ata pa ne.

Deda: Domethënë atë që nuk dashka ta bëjë Partia Demokratike, dashka ta bëjë Rama.

LEXO EDHE  Me zë dhe figurë/ PD publikon videon se si Rama i mashtroi shqiptarët për lëndët helmuese

Çani: Kjo që thatë ju është kjo. Ata kanë nevojë për ne. Pra ata duan ta bëjën ndryshimin dhe kanë nevojë për ju.

Lita: Ndryshimi i Kodit Zgjedhor është një detyrë e OSBE-ODHIR.

Çani: Prap me këta ju. Shiko shtëpinë nuk ta bën miku, për aq kohë sa mendon se ta bën miku …

Lita: Koha ka treguar se nuk e kemi bërë dot vetëm.

Deda: Dhe tani jeni aty për t’i dhënë atyre një dorë për ta bërë pra.

Lita: Unë jam aty jo për t’i dhënë një dorë Ramës, por për të ndryshuar sistemin zgjedhor, për t’i çliruar votën shqiptarëve sepse këta politikanë për 29 vjet i kanë kapur për fyti votën shqiptarëve.