Shembet hotel ‘Adriatiku’, dyshohet për të plagosur

Një pjesë e ndërtesës së ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur mbrëmjen e sotme, ku dyshohet se disa persona janë lënduar.

Policia e Kosovës nuk ka dhënë akoma detaje për rastin, ndërsa Reporteri.net mëson se dyshohet për të lënduar.

Zjarrfikësit dhe Policia kanë shkuar në vendngjarje, ndërkohë që ende nuk bëhen me dije detaje lidhur me këtë rast.

LEXO EDHE  Mali i Zi pa COVID-19, kryekomunari i Tuzit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira

Reporteri.net ka mësuar nga burime brenda Policisë se dyshohet se mund të ketë persona nën këto gërmadha, por aktualisht nuk raportohet për të lënduar.