Aleati i Bashës: Dita kur shqiptarët të luftojnë të keqen në emër të Zotit…

Fatmir Mediu, kreu i PR-së, përmes një mesazhi ka uruar besimtarët e krishterë për Pashkët.

Mediu shkruan se në këtë ditë të jashtëzakonshme është momenti ku gjithsecili si i barabartë përballë Zotit duhet të kthehet drejt së mirës, faljes dhe dashurisë për njëri-tjetrin dhe dashurisë për Zotin.

Mesazhi i plotë i Mediut:

Besimtaret Katolik dhe Protestant, shqiptaret, sot festojne diten e Pashkes.

Ringjalljen e Jezu Krishtit, ringjalljen e besimit, shpreses, sherimit dhe miresise.

Triumfit te se mires mbi te keqen.

Jesusi, meshirimi i hyjnores dhe njerezores, u sakrifikua per te shpetuar njerezimin nga mekati dhe ligesia dhe ringjalli te verteten dhe dashurine.

LEXO EDHE  "Jam kundra Ramës", Mediu: Ja diferencat që kam me Bashën

Ne kete dite te jashtezakonshme eshte momenti ku gjithsejcili si i barabarte perballe Zotit duhet te kthehet drejt se mires, faljes dhe dashurise per njeri tjetrin dhe dashurise per Zotin.

Eshte dita kur shqiptaret, ne emer te besimit te luftojne kunder se keqes, kunder njerezve qe mendojne se jane Zot në kete vend, kunder arrogances, perbuzjes, kunder atyre qe jane zgjedhur per te qeverisur, per ti sherbyer njerezve dhe kane zgjedhur ti sherbejne korrupsionit dhe krimit dhe duan ti kthejne shqiptaret ne skllever te pushtetit kriminal.