E hënë, Shtator 21, 2020
Etiketimet Pashket

Etiketim: pashket

Pashka Ortodokse, Ambasada e SHBA dhe ajo e BE urojnë shqiptarët

Ambasada Amerikane në Tiranë dhe Delegacioni i BE-së kanë uruar besimtarët ortodoksë me rastin e Pashkës. Ambasada Amerikane në këto ditë të vështira ka uruar...

Mesazhi i Kryepiskopit Anastas Pashkë 2020: Mos kini frikë, ajo është...

Pashkët e këtij viti u pritën ndryshe në mbarë botë. Covid -19 gjunjëzoi globin dhe kujdesi për të qene të shëndetshëm dhe mposhtur virusin...

Festa e Pashkës, Meta uron besimtarët/ Shpresa dhe e mira nuk...

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët ortodoksë me rastin e Pashkës. Ndërsa uron mbarësi për çdo familje shqiptare, Kreu i Shtetit thekson se shpresa...

Pashkët, po festojmë në një regjim që ka vrarë shpresën/ Reagimi...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjet ka uruar besimtarët ortodokësë lidhur me festën e Pashkëve. Berisha shkruan se këtë vit shqiptarët ne kremtojmë...

FOTO/ Basha uron Pashkët nga vendi i shenjtë, ja momentet pikante…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve nga Kisha e Shna Ndout. Basha është takuar me besimtarë të shumtë...

Aleati i Bashës: Dita kur shqiptarët të luftojnë të keqen në...

Fatmir Mediu, kreu i PR-së, përmes një mesazhi ka uruar besimtarët e krishterë për Pashkët. Mediu shkruan se në këtë ditë të jashtëzakonshme është momenti...

Pashkët, mesazhi i fortë i Imzot Frendos kundër drogës dhe korrupsionit…

Besimtarët e krishterë festojnë sot Pashkët. Në mesazhin e urimit të Pashkëve Arqipeshkvi mitropolit i Tiranë – Durrësit, Imzot Xhorxh Frendo tha "mos kërkoni...

Moment reflektimi, të trimfojmë mbi interesat personale/ Mesazhi i Metës drejtuar…

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët katolikë për Pashkët. Kreu i Shtetit bën apel që festa e Pashkëve të jetë një moment reflektimi. “Kjo ditë...
WhatsApp DENONCO