“Bindja Demokrate”, flet Rudina Hajdari: Synojmë krijimin e një koalicioni të gjerë, nuk duam …

Rudina Hajdari, deputete në Kuvendin e Shqipërisë, ka reaguar lidhur me krijimin e partisë së re “Bindja Demokrate”.

Hajdari, sipas opozita.com, ka përgënjeshtruar lajmin për krijimin e kësaj force politike, ndërsa ka theksuar se ky është një trillim për të ulur vlerat e opozitës së re.

“Opozita e Re i kalon përmasat e demokratëve të larguar apo ish-ministrave te qeverisë Berisha. Ne synojmë krijimin e një koalicioni më të gjerë me çdo faktor të djathtë, me qëllim largimin e kastës mafioze në politik dhe pushtet”, shprehet ajo.

LEXO EDHE  "Do vijë të na përdhunojë"/ Bushati-Haxhiut: Po gënjen për të mbrojtur një krim

Rudina Hajdari ri-konfirmoi që nuk synon çarjen dhe shkatërrimin e Partisë Demokratike, por krijimin e një alternative të re, pasi Lulzim Basha ka zgjedhur koalicionin me Monika Kryemadhin dhe kundër aelatëve perendimor.