Vëllai shikon motrën me armë dhe e denoncon në polici. Arrestohet..

handcuffs

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje pasdite ka arrestuar në Podujevë një grua për armëmbajtje pa leje.

Sipas raportit 24-orësh, lajmin për policinë e ka bërë të ditur vëllai i të dyshuarës që ka bërë të ditur se ka parë motrën e tij në oborrin e shtëpisë së tij me një armë në dorë.

Policia ka ndaluar të dyshuarën dhe gjatë verifikimit dhe kontrollimit në trup i është gjetur dhe konfiskuar arma-revole e llojit “Beretta” me katër (4) fishekë kal.7.65 mm.

E dyshuara pas shoqërimit dhe intervistimit në Polici me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt.

LEXO EDHE  Flet një dëshmitar i sulmit ndaj autobusit të Kosovës në Serbi: Gra e fëmijë nisën të qajnë

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se motra e tij e dyshuara femër K/Shqiptare, është parë në oborrin e shtëpisë  së tij me një armë –revole në dorë. Patrulla policore ka ndaluar të dyshuarën dhe gjatë verifikimit dhe kontrollimit në trup i është gjetur dhe konfiskuar arma-revole e llojit “Beretta” me katër (4) fishekë kal.7.65 mm. E dyshuara pas shoqërimit dhe intervistimit në Polici me vendimin e prokurorit, lirohet  në procedurë të rregullt”, shkruhet në raportin e policisë.