Raporti mbi lirinë e mediave/ Rama flet për kazanin dhe akuzon opozitën…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot lidhur me raportin mbi lirinë e mediave. Në një postim në rrjet, Rama shkruan se ka ende shumë për të bërë për lirinë e medias dhe ndarjen e lumit të informacionit nga llumi i kazanit po ashtu.

“Por me këtë qeveri s’ka media të shantazhuar e liri të mohuar!”, shkruan Rama.

Kryeministri herë pas here ka sulmuar mediat duke i cilësuar kosh, kazan, ndërsa shumë prej gazetarëve i etiketon si kadrinj.

LEXO EDHE  Marrëveshja për ‘zgjedhoren’/ Basha: Kemi hedhur hapa para, po punojmë për tu kthyer qeverisjen shqiptarëve

Postimi i Ramës

Një pasqyrë kujtese “virgjëreshave” që vrisnin qytetarë,rrihnin e plagosnin gazetarë dhe sot bëjnë moral!

Ka ende shumë për të bërë për lirinë e medias dhe ndarjen e lumit të informacionit nga llumi i kazanit po ashtu. Por me këtë qeveri s’ka media të shantazhuar e liri të mohuar!