Qeshni me lot/ ‘Edi Rama dhuron 2 kg kokainë për rindërtimin e Notre Dame’

Prej 6 vitesh Shqipëria është kthyer në delen e zezë të Evropës, dhe kjo për shkak të zhytjes së qeverisë Rilindase në botën e krimit dhe drogës. Madje për këtë të fundit jemi bërë edhe barcalet.

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka postuar një meme, ku me ironi shkruhet se ndërkohë që vendet e tjera të botës kanë dhuruar miliona euro për të rindërtuar katedralen e famshme të ‘Notre Dame De Paris’, kryeministri i Shqipërisë ka dhuruar 2 kg kokainë të pastër.

LEXO EDHE  COVID/ Rregullat e reja të transportit urban në Tiranë

Ja statusi i Malltezit:

Pa tekst 😂