Thirrja e gazetarit: Qani edhe për ‘Notre Dame-n’ tonë ku u kurorëzua Skëndërbeu po sot është betonizuar (VIDEO)

Përtej gjithë euforisë që ka përfshirë shqiptarët për tu solidarizuar me tragjedinë e Parisit, gaeztari Dritan Kaba u bën thirrje shqiptarëve të kujdesen pak më shumë për vlerat dhe pasuritë shqiptare.

Përmes një statusi në facebook ai u kujton të gjithëve ‘të qajnë’ edhe për një Notre Dame shqiptare, një kishë të madhërishme aty ku u kurorzua edhe vetë Skëndërbeu.

Statusi i gazetarit

KUJTONI NOTRE DAME SHQIPTAR Nje pamje nga Notre Dame shqiptar. Kete e hodhen ne ere vete me dinamit eterit e atyre qe sot po “qajne” per Notre Dame ne Paris. Kisha e Vaut te Dejes qindra vjeçare,aty ku u kurorezua edhe Skenderbeu. Po nuk eshte vetem kaq por perdite po shkaterrohen me eskavatore dhe po betonizohen vlera te njerezimit edhe shume me te lashta se Notre Dame. Kesaj barnarie ketu i thone zhvillim rilindas. Qani dhe kujisni pak edhe per to!

KUJTONI NOTRE DAME SHQIPTARNje pamje nga Notre Dame shqiptar. Kete e hodhen ne ere vete me dinamit eterit e atyre qe sot po “qajne” per Notre Dame ne Paris.Kisha e Vaut te Dejes qindra vjeçare,, aty ku u kurorezua edhe Skenderbeu.Po nuk eshte vetem kaq por perdite po shkaterrohen me eskavatore dhe po betonizohen vlera te njerezimit edhe shume me te lashta se Notre Dame. Kesaj barbarie ketu i thone zhvillim rilindas. Qani dhe kujisni pak edhe per to!

Gepostet von Dritan Kaba am Dienstag, 16. April 2019

LEXO EDHE  Përgjimet e BILD/ Ramës i kërkohet dorëheqja nga mentori i tij politik…