Denoncimi/ Rritet tarifa e parkimit në QSUT, ja si po grabiten qytetarët…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet denoncimin e një qytetari, i cili thotë se tarifa e parkimit në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza.

“Më parë paguhej 100 lekë për 24 orë. Sot tarifa ka ndryshuar. 3 orët e para është 100 lekë, pas orës së tretë qytetaret duhet të paguajne 100 lekë për orë shtesë. Familjaret e pacientëve që janë të shtruar në QSUT duhet të paguajnë 2200 leke të reja për 24 orë”, shkruan qytetari.

Postimi i plotë:

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor! Vazhdon vjedhja ne ambientet e QSUT me parkimet. Duke filluar nga sot, tarifa eshte rritur pa asnje shkak. Me pare paguhej 100 lek per 24 ore. Sot tarifa ka ndryshuar. 3 oret e para eshte 100 leke, pas ores se trete qytetaret duhet te paguajne 100 lek per ore shtese. Familjaret e pacienteve qe jane te shtruar ne QSUT duhet te paguajne 2200 leke te reja per 24 ore. Pavaresisht pageses gjendja brenda QSUT eshte kaotike, pasi mungojne vendparkimet dhe qytetaret pavaresisht pageses ndeshkohen me gjoba edhe nga policia e shtetit. Ky eshte shteti qe cdo dite shpik pagesa te reja edhe ne vendin ku njerzit shkojne per hall. Anonim

LEXO EDHE  Të dënuar për vjedhje me dhunë, OFL i dërgon formularët 3 shtetasve