Vrau shefin e tij anglez, ekstradohet në Londër 23 vjeçari shqiptar

Gjykata e Durrësit ka vendosur që Elton Sefa të ekstradohet drejt Londrës. Ai akuzohet se ka vrarë punëdhënësin e tij në Londër, John Woodward dhe në vendon tonë u arrestua më 2 mars me qëllim ekstradimi.

Policia ka arrestuar edhe avokatin e 23-vjeçarit, Arsen Çaushja pasi  ka kërkuar pezullimin për ekstradimin e të riut.

Vrasja e 47-vjeçarit britanik

I riu shqiptar, lindur në Kukës dhe banues në Xhafzotaj – Shijak, akuzohet se vitin e shkuar vrau një ndërtues britanik, në një ndërtesë në rikonstruksion në Londrën Qendrore.

LEXO EDHE  12% e fëmijëve abuzohen seksualisht, ja statisktikat

Sefa e goditi disa herë me sende të forta në kokë britanikun, i cili po punonte për riparimin e çatisë së një ndërtese në zonën qendrore të kryeqytetit britanik. Siç shkruajnë mediat britanike, krimi kishte ndodhur pas një zënke për motive të dobëta.