Sherr me strucin, humb jetën burri gjatë rrugës në spital (VIDEO)

Një burrë u sulmua nga shpendi në fermën e tij. Ai i shpëtoi, u dërgua në spital dhe vdiq. Marvin Hajos u vra nga një zog i madh fluturues, të cilin e mbante në fermën e tij. Ai e kishte marrë zogun nga Australia dhe Guina e Re, zakonisht konsiderohet si zogu më i rrezikshëm në botë.

LEXO EDHE  ‘Humba familjen,tani lyp dhe mashtroj’/Rrëfimi i 39 vjeçarit të droguar: Mos e bëni!

Ky lloj zogu hyn në familjen e ‘strucëve’, ai arrin në peshën e 45 kilogramë, vrapon deri në 50 kilometra në orë dhe është shpend agresiv.