FOTO/Malta bllokon 2.7 milionë euro kokainë që do vinte në Shqipëri…

Një sasi kokaine me një vlerë prej 2.7 milionë euro është konfiskuar nga zyrtarët e doganës në portin e Maltës, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Kokaina ishte paketuar në 20 pako që peshonin gjithsej 24 kg. Ato u gjetën gjatë kontrolleve në një numër kontejnerësh që kalonin përmes portit.

LEXO EDHE  Covid 19/ A do të rikthehet karantina në Shqipëri? Ja si përgjigjet ekspertja

Ngarkesë kishte si destinacion final Tiranën dhe ishte nisur nga Amerika e Jugut.

Zbulimi vjen pak ditë pasi autoritetet e doganës zbuluan 91.2 kg kokainë.