Rama flet për hallate dhe del me brekushe se nuk ka…

Analisti Armand Shkullaku u shpreh mbrëmjen e sotme se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë bilanc për qeverisjen e tij.

Në studion e Të paekspozuarit, Shkullaku tha se Rama duke qenë se s’ka bilanc flet për hallatet, del me brekushe, ndërsa propaganda e tij është flluskë sapuni.

“Po ta shohësh, pavarësish PD apo PS, kanë kalëruar të njëjtin sistem. Po ta shohësh Edi Ramën, të gjithë fjalimet që ka, ai nuk ekziston dot, pa patur kounterpartin e vet.

Ai del në Librazhd për të folur me qytetarët. Normalisht ai duhet të thotë, në një vit e gjysëm të mëndatit, kam bërë këto gjëra. Por, ai thotë Ervin Duma, Gaz Salianji, Berisha, del me brekushe, Luli ska hallate. Ai edhe kur ka dalë, opozita ka nevojë ti referohet dikujt.

LEXO EDHE  Covidi, emigrantët, Gent “diplomati” dhe Sandër “gjenerali”

Ky nuk ka asnjë bilanc, e ka zero.Kur ra në normalitet, filloi të trajtojë si opozitë ata figurat që ka atje. I thoshte do ju mundim ju. Ka nevojë të ketë përballë dikë, që të thotë, më mbani mua, se jam më i mirë se këta.

Duke e lënë vetëm përballë shqiptarëve, edhe ata që besojnë propagandën e tij, do e shohin se është një flluskë sapuni. Edhe po ta mbajnë që të bëhet i përjetshëm, është popull që nuk e kupton sistemin demokratik, duan një lider që kërkon ti bëjnë portokalli”, tha Shkullaku.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here