Tirana është kthyer në oazin e pastrimit të parave nga mashtruesi Veliaj…

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka hedhur akuza në forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj.

Nga protesta e opozitës para Kuvendit, Këlliçi tha se Rama është modeli më i keq i qeverisjes, ndërsa Veliaj një mashtrues kronik.

LEXO EDHE  Nga shërbimi te infrastruktura/ Ankesat e turistëve të huaj për Shqipërinë

“Edi Rama është modeli më i keq qeverisës. Erion Veliaj është mashtruesi kronik që ka kthyer betonin në Tiranë.

Erion Veliaj sot e ka kthyer Tiranën në oazin e pastrimit të parave”, tha Këlliçi.