Grupi parlamentar i “opozitës së re”? /Aleati i Bashës: Ramën s’ka perëndi që e mbledh, të rinjtë …

Fatmir Mediu, kreu i partisë Republikane, shprehet se deputetët e rinj në Kuvend nuk mund të përfaqësojnë në aspektin juridik opozitën, PD dhe LSI.

Në studion e Report Tv, Mediu theksoi se këta deputetë nuk mund të krijojnë as grupime parlamentare në emër të partive të opozitës.

“Këta deputetë nuk mund të krijojnë grup me emrin e LSI-së dhe PD-së, pasi nuk mund ta përfaqësojnë nga ana juridike. Duhet të bëjmë sakrificat më ekstreme për të ruajtur demokracinë. Mendoj se gjithsecili duhet të shikojë ku janë pikat që mund të ndërtohet një marrëdhënie duke filluar nga Presidenti dhe deri te partnerët tanë ndërkombëtarë. Këtu ka rol edhe Presidenti, edhe ndërkombëtarët, të gjithë” tha ai.

LEXO EDHE  Zjarret në vend, Dom Gjergj Meta bën apelin e fortë: Do e paguajmë shtrenjtë indiferencën tonë

Duke u ndaluar te procesi i negociatave, Mediu tha se opozita nuk është kundër, por shtoi se kryeministri Edi Rama është i papërgjegjshëm dhe i marrë.

“Fatos Nano ka qenë i përgjegjshëm, vinte në Komisionin e Integrimit për të raportuar, kurse ky është i marrë.

Ku ka perëndi që e mbledh më atë, ju thoni Gramozi, po ku ka perëndi” deklaroi Fatmir Mediu.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here