Vrasja e Marvi Mihalit, dështon seanca ndaj 4 të pandehurve/ Avokati u ndje i fyer dhe…

Ka dështuar sërisht gjyqi në ngarkim të 4 të pandehurve që akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit, ngjarje e ndodhur në verën e 2017-ës.

Shkak për dështimin e seancës ku pritej të jepej vendimi për 4 të akuzuarit ishte kërkesa e avokatëve të të pandehurve, të cilët u shprehën të ofenduar nga fjala e babait të Marvi Mihalit.

Pavllo Mihali u shpreh u gjatë seancës se avokatët ishin munduar gjatë gjithë procesit të shpëtonin disa kriminel dhe rendin pas parasë. Ai kërkoi dënimin me nga 35 vite burg secilin, si dhe paralajmëroi se nëse nuk vendoset drejtësi, do veproj Kanuni dhe Kurani.

LEXO EDHE  Covid 19/ KE rezervon 400 milionë doza vaksinash

Por avokati Sokol Hazizaj, tha se ai ndihej i ofenduar nga këto fjalë dhe se nuk mund të vazhdonte me procesin.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here