E shtunë, Korrik 11, 2020
Etiketimet Vendime

Etiketim: vendime

Gara për Gjykatën e Lartë, KLGJ miraton 8 kandidatura për 4...

KLGJ ka miratuar dy vendime të rëndësishme për kandidaturat e emërimeve në Gjykata. Sot KLGJ ka miratuar kandidaturat për vendet vakante në Gjykatën e...

Librat falas, ja kategoritë e nxënësve që përfitojnë kompensimin 100 %

Qeveria miratoi sot vendimin mbi kategoritë e nxënësve të arsimit parauniversitar, që përfitojnë kompensim në masën 100% të çmimit të teksteve shkollore. Ndër kategoritë që...

Tritan Kalo: Komiteti i Ekspertëve sugjeron, masat i vendos Qeveria

Tritan Kalo, mjek i njohur infeksionist, dhe anëtar i Komitetit teknik të Ekspertëve, përmes një postimi në rrjetet sociale, thekson se ky komitet nuk...

Provimet, ja çfarë pritet të vendosë Universiteti i Tiranës

Senati i Universitetit të Tiranës pritet të vendosë nesër mbi procedurat e provimeve të studentëve. A2 ka siguruar vendimet që do të merren pas...

Mbledhje mes La Liga dhe RFEF, merren këto vendime

Autoritetet sportive në Spanjë ka rënë dakord për një plan veprimi ndërmjet La Liga-s dhe RFEF për rifillimin e seancave stërvitore dhe gjithashtu edhe...

Vendimet e BSH/ Pezullohet shpërndarja e fitimit nga bankat, hiqen tarifat...

Banka e Shqipërisë njoftoi se në mbledhjen e fundit ka miratuar uljen me 50% të honorareve të anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës dhe përgjysmimin e...

KLP deklaron mbarimin e mandatit të Dollapajt, emëron Arta Markun te...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë njoftoi se ka miratuar me anë të vendimeve qarkulluese shtatë projekt-akte, gjashtë caktime të përkohshme dhe nje vendim për...

KLP miraton vendimet për disa prokurorë/ Emrat

KLP ka miratuar në mbledhjen e sotme caktimin e përkohshëm të disa prokurorëve. Kështu KLP miratoi rikthimin e prokurorit Urim Buci në prokurorinë e Dibrës,...

Vrasja e Marvi Mihalit, dështon seanca ndaj 4 të pandehurve/ Avokati...

Ka dështuar sërisht gjyqi në ngarkim të 4 të pandehurve që akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit, ngjarje e ndodhur në verën e 2017-ës. Shkak...

Turi i llogaridhënies, Bushati: Largim për drejtuesit që nuk i përgjigjen...

Nis në Velipojë turi i llogaridhënies “Puna për Shqipërinë që duam”. Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati dhe Ministrit i Turizmit...
WhatsApp DENONCO