Shkëlzen Berisha: Erjon Veliaj është njeriu që ka shpifur për mua tek gazetari amerikan

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, është rikthyer të flasë për historinë e Gërdecit dhe për përfshirjen e emrit të tij në këtë ngjarje.

I ftuar në emisionin ‘të Paekspozuarit’, Berisha ka deklaruar se personi që ka shpifur në Tiranë për personin e tij tek gazetari amerikan Guy Lawson, ka qenë Erjon Veliaj.

Loading...

Berisha deklaroi se emri i Veliat doli gjatë procesit gjyqësor në SHBA.

LEXO EDHE  Heqja e vizave/ A do të dështojë Shqipëria t’i bashkohet BE-së?

‘Unë i jam referuar informacioneve të marra gjatë procesit gjyqësor, që tregojnë se një nga bvurimet kryesore që zoti Lawson citon në Tiranë është zoti Erjon Veliaj.  Emri i Veliajt ka dalë gjatë deklarimeve që zoti Lawson ka bërë gjatë procesit gjyqësor’, deklaroi Berisha.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here