Qytetarët në protestë, nis parlamenti. Betohen deputetët e rinj

Seanca Plenare e ditës së sotme ka nisur zhvillimet e saj, teksa qytetarë të shumtë janë jashtë në protestë.

Para pak çastesh janë betuar edhe tre deputetë të rinjë, dhe ata janë Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj.

Me betimin e tyre numri i deputetëve të ‘Opozitës së Re’ ka shkuar në 16.

Më herët Ralf Gjoni është suluar me bojë.

LEXO EDHE  Përgjimet e BILD/ Hajdari: Model maqedonas kundër Ramës, Basha shmangu paraqitjen në…

/Boldnews.al/

LIVE

LIVE – Ne luftojmë për një kauzë të drejtë, për një qeveri të çliruar nga krimi dhe zgjedhje të lira. Klika e krimit e bërë njësh me qeverinë do të shembet nga themelet! #ShqiperiaSieuropa

Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 21. März 2019