Përplasja mes Baton Haxhiut dhe zëdhënësit të Metës/ Zëdhënës i Stanishiçit, shpifës…

Një debat në distancë është zhvilluar mes analistit Baton Haxhiu, i njohur për afërsinë me Kryeministrin Edi Rama, dhe Zëdhënësit të Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi.

Në emisionin ‘Opinion’, Baton Haxhiu tha se Ilir Meta dhe Sali Berisha naracionin kundër kryeministrit e kanë lidhur me ndryshimin e kufijve të Kosovës.

Loading...

“Kjo klimë politike është produkt i dy njerëzve, Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Këta kanë frikë se bashkimi i Kosovës me Shqipërinë do faktorizojë Ramën ndaj për këtë arsye shkaktuan krizën e brendshme”, tha Baton Haxhiu.

LEXO EDHE  Basha i përgjigjet sërish Ramës: Ja kur do të futemi në zgjedhje

Kundrejt kësaj deklarate ka reaguar Zëdhënësi i Presidentit.

“Shpifjet e zëdhënësit të Stanishiçit sot kundër Presidentit Meta si shkaktar i pengimit të bashkimit të Kosovës me Shqipërinë dhe nxitës i krizës së brendshme në Shqipëri janë të qëllimshme e të pashpresa për ata që duan të kthejnë rajonin tonë në kohët e errëta të urrejtjes ndëretnike dhe duke damkosur shqiptarët si faktor krize e destabiliteti.

Qëndrimet e Presidentit Meta kanë qenë të qarta në interes të stabilitetit rajonal dhe interesit kombëtar të shqiptarëve’, shkruan Tedi Blushi.

 

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here