Shpërthim i fuqishëm në fabrikë, ka viktima

Një shpërthim i madh në një fabrikë kimikë ka marrë jetën e gjashtë personave dhe plagosur tridhjetë të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Yancheng në Kinën Lindore. Shpërthimi ndodhi në orën 14:50 lokale (06:50) në uzinën e drejtuar nga Tianjiayi Chemical.

LEXO EDHE  Theret me thikë 14-vjeçari në plazh, shoqet e tij mbulohen me gjak
Loading...

Shpërthimi u shkaktua nga një zjarr brenda në fabrikë, thanë zyrtarët për shtypin lokal.

Administrata e tërmetit në Kinë raportoi se shpërthimi shkaktoi lëkundje të forta sa një tërmet 2.2 ballë.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here