Gërdeci, Berisha zbulon detajin pathënë më parë: Ja pse mora Delijorgjin në telefon

Shkelzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, tha se ditën kur ka ndodhur shpërthimi në Gërdec, ka qenë në Suedi.

“E kam marrë unë Mihal Delijorgjin në telefon dhe nuk më ka marrë ai mua. Të afërm të ish-bashkëshortit të tezes sime, që humbi jetën në Gërdec, më kërkuan që të interesohem lidhur me një të afërm që punonte atje.

LEXO EDHE  Banka Botërore: Gati gjysma e ekonomisë shqiptare është informale

Kjo ka qenë arsyeja që unë kam marrë në telefon Delijorgjin madje nuk më ka hapur telefonin.

Por kjo nuk më lidh mua me biznesin që është bërë në Gërdec, pasi me këtë llogjikë çfarë duhet të themi për Edi Ramën që ka 200 telefonata me Delijorgjin”, u shpreh Berisha.