Tritoli në shtyllën e tensionit/ PD-Ramës: Zbulo pa vonesë urdhëruesit e aktit, personalitetet në PS…

Partia Demokratike ka reaguar ndaj deklaratës së Zëdhënëses së Qeverisë, Elisa Spiropali, lidhur me tritolin që i është vënë një shtylle të linjës së transmetimit të energjisë elektrike.

Neveri për propagandën me tritol të Edi Ramës, thuhet në deklaratën e PD-së, duke i cilësuar si shpifje të Taulant Ballës dhe Elisa Spiropalit, deklarimet se pas shpërthimit me tritol të shtyllave të tensionit të lartë qëndron PD dhe opozita.

“Një shpifje e tillë tregon dëshpërimin e thellë të shefit të Taulantit dhe të Elisës, i cili e ka lidhur fatin me krimin dhe porositësit e tritolit. Nëse ai nuk ka dorë në këtë propagandë helmuese, Edi Rama, i cili ka kontroll të plotë mbi policinë, shërbimin sekret dhe prokurorinë, duhet të zbulojë pa vonesë ata që kanë urdhëruar dhe kanë vendosur tritolin në shtyllën e tensionit të lartë.

LEXO EDHE  9 orë bisedime për “Zgjedhoren”/ Trojka e Ambasadorëve: Kemi bërë progres, duhet mbyllur nesër

PD dënon me forcë këto shpifje djallëzore të nivelit të Griseldës, që bëhen për të nxitur urrejtjen dhe për të rritur konfliktin në vend.

PD shpreh keqardhjen që PS ka ulur përfaqësimin e saj në nivelin e inteligjencës dhe ndershmërisë së Taulantit dhe Elisës. Ne e dimë se brenda PS ka personalitete që mund ta ndihmojnë partinë e tyre në këtë ditë të hallit ku ka rënë, duke kontribuar, njëkohësisht, në shkëputjen e lidhjeve të PS me krimin, e cila është bërë pengesë për të ardhmen europiane të vendt”, thuhet në deklaratë.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here