Gruas nga Elbasani, ‘i bie lotaria’ pasi bleu xhaketën tek Gabi

Fenomeni i shitjes dhe blerjes së rrobave të përdorura në Shqipëri është ende i njohur. Edhe pse nën zë dhe kurrë publikisht të gjithë ia pranojnë njëri-tjetrit se të paktën një herë të vetme, janë gjendur mes dengut të rrobave të përdorura që shpesh herë qëllojnë edhe më cilësore se dyqanet.


Por, si në cdo vend tjetër, aty ku ka sende apo rroba të përdorura ka edhe shumë supriza.
Një grua me iniciale E.B është suprizuar pas blerjes në një nga zonat e njohura si ‘Gabi’ në qytetin e Elbasanit. Pasi bleu një xhaketë ‘firmato’, nxitoi për në shtëpi që ta lante.

LEXO EDHE  Fiksimi me magjitë dhe origjina hebreje, të pathënat për Hitlerit

Por, supriza që e priste ishte e paimagjinueshme. Në xhepin e xhaketës gruaja gjeti një unazë të kushtueshme, me vlere rreth 500 euro.
Këshut, jo vetëm që nuk shpenzoi për xhaketën por fitoi edhe një bizhu të kushtueshme.