FOTO/ Kapet mat, Rama darkon me arkitektin e kullave …

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të darkojë mbrëmjen e sotme në një restorant pranë godinës së Këshillit të Ministrave.

Ai është parë në shoqërinë e arkitektit italian Marco Casamonti, që ka ideuar stadiumin “Arena Kombëtare” dhe sheshin “Veliera” në Durrës.

LEXO EDHE  Propozimet e Bashës: Kush prek votën të dënohet me 22 vite burg. Kryeministri, jo më shumë se dy mandate

Foto është publikuar nga lapsi.al. Të pranishëm në këtë darkë kanë qenë miq të përbashkët. Marco Casamonti, është gjithashtu arkitekti i Velierës në Durrës, por edhe i një kulle 24 katëshe në Tiranë.  Casamonti, konsiderohet një mik fiorentin i hershëm, i Edi Ramës.