FOTO / Momentet pikante, protestuesit thirrje policisë të hedhin kapelet, përplasje mes …

Protestuesit i kanë bërë thirrje policisë që të hedhim kapelet dhe të bashkohen me protestën qytetare.

Një thirrje e ngjashme iu drejtuan punonjësve të rendit edhe nga kreu demokrat Lulzim Basha, i cili kërkoi nga policia që të arrestojë kriminelët që ndodhen në sallën e Parlamentit, përpara se t’i arrestojë populli.

Ndërkohë ka pasur disa tensione mes protestuesve dhe policisë, veçanërisht në hyrjen e Parlamentit, nga ana e pedonales.

LEXO EDHE  Premtimet e pambajtura/ Qytetarët zmbrapsin Ramën, e detyrojnë të ikë me ‘bisht nën shalë’ (Video)

Në drejtim të policisë janë hedhur shishe me ujë dhe sende të tjera të forta, ndërsa policia me megafon ka kërkuar që të ruhet qetësia, në të kundërt do zbatohet ligji.

Sikundër raportohet, në këtë anë të Kuvendit janë pozicionuar edhe makinat e ujit që përdoren për shpërndarjen e protestuesve.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here