Dënimi për Dajtin/ Një prej gjyqtarëve poston vendimin në rrjet: Ja çfarë shkruan… (Foto)

Gjykata e Apelit ka dënuar me 25 vjet burg, Dritan Dajtin, i akuzuar për vrasjen e 4 punonjësve të policisë, gjatë një aksioni për kapjen e tij.

Vendimi i Apelit shkaktoi një seri reagimesh, përfshi këtu edhe të dy ministrave Etilda Gjonaj dhe Sandër Lleshi, por edhe të opozitës, që akuzonte Kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE  Ironia e ish-ministrit: Nëse ka një meritë Rilindja ajo është Drejtësia, e bëri si i deshi qejfi!
Loading...

Në vendimin e bërë public, Vjerdha ka shkruar se është pjesërisht kundër me vendimin e firmosur nga 5 gjyqtarë.

Gjithashtu kundër është shprehur edhe gjyqtarja Lindita Hoxha, çka do të thotë se nga 5 anëtarët e trupit gjykues, dy kanë pasur rezerva lidhur me vendimin e marrë.

 Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here