E entje, Korrik 9, 2020
Etiketimet Gjyqtare

Etiketim: gjyqtare

Nuk justifikonte dot 17.4 mln lekë, shkarkohet nga detyra gjyqtarja e...

Gjyqtarja e Gjykatës së Sarandës, Nevrie Duka(Halo) u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK më 12 mars 2020, disa orë pas zhvillimit...

Paraqiti raport mjekësor në KPK, shtyhet seanca me dy javë për...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pranoi sot kërkesën për shtyrje me dy javë të seancës dëgjimore për subjektin e rivlerësimit Bernina Kondi. Kjo e...

VIDEO/ Ndryshimi i procedurës së betimit, Vasili: Të reagojnë ndërkombëtarët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po përdor Komisionin e Venecias për kapjen e drejtësisë dhe institucioneve. Referuar votimit më të...

Betimi i anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese/ Ligjet miratojnë procedurën, i marrin...

Komisioni parlamentar i Ligjeve morri në shqyrtim ndryshimet ligjore në ligjin për Funksionimin e Gjykatës Kushtetuese të propozuara nga mazhoranca, ku Presidentit të Republikës...

I përfshirë në korrupsion, SHBA shpall ‘non grata’ gjyqtarin bullgar, i...

Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara gjykatësit bullgar Andon Milatov, për shkak të përfshirjen në korrupsion. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike...

Emrat/ Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ja...

Këshilli i Lartë Gjyqësor caktoi sot gjyqtarët e parë për Gjykatat e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar. Këshilli vendosi caktimin në pozicion të...

PS tenton t’i marrë Metës edhe kompetencën e betimit të gjyqtarëve/...

Partia Socialiste ka propozuar disa ndryshime për betimet në organet e gjyqësorit duke patur fokusin tek Gjykata Kushtetuese. “Abc News” ka zbardhur këto ndryshime,...

KLGJ miraton gjyqtarët për mediat/ Emrat

Këshilli i Lartë Gjyqësor zhvilloi mbledhjen e radhës, ku caktoi në pozicionin e Gjyqtarit për Mediat, gjyqtarët e mëposhtëm: Vojsava Osmanaj - juridiksioni i Apelit...

Gjykata Kushtetuese/ Nishani: Dy, tre zonja kanë marrë 4 në provimin...

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se në Gjykatën Kushtetuese po tentohet të emërohen anëtarë...

Zyrtare/ UEFA cakton gjyqtarët e Shqipëri-Francë

Teksa kombëtarja shqiptare po i jep fund përgatitjeve për sfidën e sotme në "Elbasan Arena" ndaj Andorrës, UEFA ka zyrtarizuar trupën gjykuese të sfidës,...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Daniela Shirka përballet me vetingun/ Ja...

Mungesa e burimeve të ligjshme e një prej huadhënësve për një apartament dhe një vendim i dhënë prej saj dhe dy gjyqtarëve të tjerë...

Talebanët ekzekutojnë 3 gjyqtarë afganë

Tre gjykatës afganë dhe një zyrtar administrate u zunë në pritë dhe u qëlluan për vdekje, derisa udhëtonin nga provinca Paktia për në Kabul. Një...

“Funksionimi i Gjykatës së Lartë në fund të vitit” DW: Në...

Në Shqipëri mungojnë gjyqtarët për të përmbyllur çështjet e hapura. Mos funksionimi prej dy vitesh i Gjykatës së Lartë i ka lënë qytetarët pa...
WhatsApp DENONCO