E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Gjyqtare

Etiketim: gjyqtare

E arrestuar nga SPAK, Enkelejda Hoxha kërkon gjykim të shkurtuar. Ja...

Ish-Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha dhe 8 të pandehur të tjerë, të arretuar me urdhër të SPAK para disa muajsh, kanë kërkuar gjykim të...

Sot zgjidhen 3 anëtarët e rinj të KLGJ, ja emrat që...

Soz zgjidhen 3 anëtarët e rinj të KLGJ, të cilët do të votohen nga 263 gjyqtarë të Republikës. Qeveria e gjyqësorit do të ripërtërihet pasi...

U v*a në krye të detyrës, efektivi Saimir Hoxha vëllai i...

Oficeri i Krimeve Saimir Hoxha, i cili u vra paraditen e sotme në krye të detyrës në Lezhë, pas kontrolleve për kanabis është vëllai...

Mosdeklarimi i dënimit të vëllait vë në vështirësi gjyqtaren Semiramis Hoxholli

Gjyqtarja e Gjykatës Administrative të Tiranës Semiramis Hoxholli u përball në KPK me pyetje rreth mosdeklarimit të dënimit të vëllait të saj në Greqi...

Konflikt interesi dhe mungesë burimesh për gjyqtaren Adelina Zarka

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi pas disa shtyrjesh të lexonte raportin e hetimit administrativ ndaj gjyqtares së Fierit, Adelina Zarka, e cila mungoi...

Emrat/ Shkelën etikën, dy gjyqtarëve iu reduktohen pagat me 40 %

Pajtime Fetahut dhe Hektor Sinanit do t’iu reduktohet paga me 40%. Vendimi u mor nga drejtuesi i Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani,...

Emrat/ Vakanca në KLGJ, ja 6 gjyqtarët që aplikojnë

Asim Vokshi, Klodian Kurushi, Vojsava Osmanaj, Ridvan Hadaj, Manjola Xhaxho dhe Irena Plaku janë gjyqtarët që kanë aplikuar për vende në Këshillin e Lartë...

Komisioneri Publik apelon pas rekomandimit, prokuroren Lindita Male dhe gjyqtaren Elbana...

Komisioneri Publik i kërkoi Kolegjit të Posaçëm të Apelimit të rihetonte çështjet ndaj prokurores Lindita Male (Ziguri) dhe gjyqtaren Elbana Lluri, pas rekomandimit të...

Gjyqtarja Marsela Dervishi përballet me KPK/ Dhuratat “cash” nga prindërit, problemi...

Gjyqtarja Marsela Dervishi e Gjykatës së Fierit do të përballet të martën më 23 mars me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjyqësore që...

Gjyqtarja Dhurata Bilo përballet me Vetting, ja si e 3-fishoi pasurinë/...

Gjyqtarja Dhurata Bilo e Gjykatës së Durrësit do të përballet të premten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e saj...

KLGJ rrëzon kërkesat e gjyqtares Hoxha për thirrjen e dëshmitarëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor vlerësi se kërkesat e gjyqtares së Krujës, Enkeleida Hoxha për thirrjen si dëshmitarë të zyrtarëve të burgjeve, të shërbimit dhe...

KPK konfirmon Iliba Bezatin, gjyqtaren e akuzuar për ‘fshehje pasurie”, me...

Nga Boldnews.al Asnjë surprizë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë këtë të Hënë gjyqtaren e Apelit të Vlorës, Iliba Bezati, njëkohësisht...

Nga huatë e padeklaruara te të ardhurat nga biznesi, ja problemet...

Gjyqtarja e Apelit të Vlorës, Iliba Bezati do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e saj...
WhatsApp DENONCO