Përfshihet nga flakët sipëfaqja me bar në Memaliaj


Një zjarri ka përshirë një sipërfaqe me kullotë dhe barishte në fshatin Rabie të Njësisë Administrative Luftinjë në bashkinë e Memaliajt.

Flakët e zjarrit janë konstatuar mëngjesin e sotme, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar 6 forca të shërbimit zjarrfikës të bashkisë Memaliaj si dhe forca të Njësisë Administrative Memaliaj të cilat kanë vënë në kontroll flakët.

LEXO EDHE  Berisha: Majkon e hoqi Vuçiç nga lista e deputetëve

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, por nuk përjashtohet mundësia për zjarrvënie të qëllimshme.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here