Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare Pete Shelley, i njohur si lideri i grupit “Buzzcocks”. Shkak për vdekjen e tij është bërë një atak në zemër.

Grupi është i njohur më së shumti për hitin e tyre “Ever Fallen in Love (With Someone You Shouldn’t’ve).

Menaxheri i tyre i ka treguar ‘BBC’, që Shalley ka vdekur të enjten në Estoni, ku edhe ishte duke jetuar.

Muzika e tij ka inspiruar gjenerata të ndryshme për pesë dekada me grupin dhe po ashtu edhe si këngëtar solo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here