Çlirim Gjata replikon me Artan Hoxhën: Do të fusësh në burg Jetmir Olldashin

Avokatit Çlirim Gjata që mbron gazetarin Jetmir Olldashi ka akuzuar gazetarin investigativ të Report Tv, Artan Hoxha se kërkon që të fusë në burg Olldashin.

Replikat e plota:

Gazetari Artan Hoxha: Ky është thelbi, ne s’mbajmë thelbin. Ja e njeh ky po pastaj..

Ylli Rakipi: Unë di një detaj më shumë se aq. Ai është përpjekur që t’i afrohet me çdo mënyrë Salianjit. Para se të bënte videon

Avokati Çlirim Gjata: Se kishte premtimin që do merrte lekët? Jo, hajd ta gjejmë këtë. Ka rënë drejtësia, ku e ke Gjykatën Kushtetuese?! Kush do e kontrollojë prokurorin mo?

Avokati Çlirim Gjata: Do të fusësh në burg një koleg gazetar

Gazetari Artan Hoxha: Kjo është e qëllimshme dhe e turpshme. Kë dua të fus në burg unë?

Avokati Çlirim Gjata: O zotëri, je i vetmi në llojin tënd, që investigon investigimin.

Gazetari Artan Hoxha: Nuk ka investigim aty

Avokati Çlirim Gjata: S’ke karakter profesional

Gazetari Artan Hoxha: Unë s’paskam karakter ëëë? Me kamerën e Partisë vajti aty bëri intervistë?!

Gazetari Artan Hoxha: E donte Berisha para teje, e ka bërë Ilir Meta dhe Edi Rama para teje.

Avokati Çlirim Gjata: Edi Rama jo..

Gazetari Artan Hoxha: Mos e kalo, mos bëj lojë se s’të del mirë ky Pazar.

Avokati Çlirim Gjata: Kjo është kulmi i shkeljes së të drejtës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here