Panucci sqaron: Ja arsyeja përse nuk aktivizova Hysajn

Christian Panucci ka folur menjëherë pas barazimit pa gola ndaj modestëve të Jordanisë.

Në një intervistë të shkurtër për mikrofonin e TVSH-së, trajneri i Kombëtares shqiptare ka sqaruar edhe arsyen e vërtet për mosaktivizimin e Hysajt.

“Preferuam më shumë që të punonte. Vjen nga një muaj shumë i ngarkuar ashtu si dhe Basha me Memushajn. Ka pasur ngarkesë të madhe. Vendosa të mos luaj për këtë arsye. Për sot nuk mund t’iu them asgjë për lojtarët. Kanë qenë serioz, dhanë gjithçka. Më vjen keq që nuk shënuam edhe pse krijuam shumë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here