Arrestimi i djalit të deputetit të PS, reagon Rama

Kryeministri Rama, ka reaguar me një postim në rrjetet sociale lidhur me arrestimin e djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja.

Rama është treguar i kujdeshëm që të mos përmendë emrin e të arrestuarit dhe as të babait të tij, duke u mjaftuar me fraza të përgjithshme për “drejtësi të barabartë për të gjithë”.

Vetëm pasi ky skandal u bë publik nga oficeri i policisë Emiljano Nuhu, Kryeministri reagoi fillimisht, 4 ditë pas dëshmisë, por në deklarimet e tij ai sulmoi denoncuesin Nuhu ndërkohë që arrestimi i sotëm i Rexhep Rrahja, u krye pas këtij denoncimi.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 13 viktima dhe 347 raste të reja në 24 orët e fundit në Itali

Ja postimi i Kryeministrit

Ndryshe nga ata që dje u bënë mburojë e të kërkuarve nga drejtësia duke i hapur luftë prokurorisë dhe sot po ridhunojnë vajzën për politikë,ne mbështesim drejtësinë e barabartë për të gjithë gjithmonë.Inkurajoj prokurorinë të mos ndalet deri në fund [????] #eGjithëVëmendjapërVajzënPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here