Shpërndanin kokainë me motorin e policisë, tre në pranga (VIDEO+EMRAT)

Tre pjesëtarë të një grupi të shpërndarjes së lëndëve narkotike në kryeqytet, janë vënë në pranga ditën e djeshme.

Mësohet se tre të arrestuarit Gersi Çeça, 28 vjeç, Renaldo Dalipi, 25 vjeç, dhe Albian Avdo, 27 vjeç, të tre banues në Tiranë, kishin gjetur një mënyrë të veçantë për shpërndarjen e lëndës narkotike të llojit Kokainë.

Sipas policisë së Tiranës, tre të rinjtë në bashkëpunim me njëri-tjetrin shpërndanin drogën në zona të ndryshme të Tiranës, dhe për të shmangur kontrollet e Policisë shpërndarjen e lëndës narkotike e kryenin me motorrin e picerisë ku punonin.

“Nga Seksioni kundër Narkotikëve është orgnizuar puna për kapjen e tyre në flagrancë dhe më datë 11.07.2018, shtetasi Renaldo Dalipi është konstatuar duke lëvizur në rrugën “Gani Domi” me mjetin tip “Audi” dhe gjatë kontrollit të ushtruar në mjet nga shërbimet e Policisë i është gjetur një qese me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë.

Gjithashtu është ushtruar kontroll në picerinë ku të tre këta shtetas punonin ku dhe u bë ndalimi i dy bashkëpunëtorëve të tjerë (shtetasve Gersi Çeça dhe Albian Avdo)”, thuhet në njoftimin e policisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here