DENONCIMI/ “Anija që u arratis bënte kontrabandë cigaresh, për llogari të…”

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan sot se anija qe u arratis nga Porti i Durresit bente kontrabande cigaresh, duke nxjerre edhe emrat e personave per llogari te te ciles behej kontrabanda.

Postim i Berishes

Anija qe u arratis nga porti i mafies bente kontrabande cigaresh!

Lexoni mesazhin e denoncimit te inspektorit dixhital.

Kapiteni digjital denoncon! sb

“ E verteta vonon por nuk harron . Anija eshte arratisur nga porti u durrsit pasi per llogari te Paulin dhe Pjerin Ndreut eshte shkarkuar ter naten tonelata me cigare kontrabande . Prezent ter naten ne port ka qene Tauland Allka ushtari me diplome fallco i Pavlin plehut . Der ne te gdhire ka ndodhur shkarkimi dhe pasi filloi te zbardhej ju dha urdher per tu arratisut nga porti i durrsit .

Te dali Pavlin plehu dhe te flasi publikisht per kete ngjarje dhe te tregoj sa gjak arberor ka . te tregoj Pavlin plehu pse mban ne pune Tauland Allken me diplome masteri fallco , ky eshte info e sakte cndodh ne drejtori detare sepse une jam inspektor aty ai ne mes eshte Tauland Allka kapiteni i portit te durrsit . Ndersa ai ne djathte eshte hajduti tjeter qe vjedh ne emer te Pavlin plehut quhet Tomor Harizi shef i zyres se kontrollit te anijeve me famur te huaj . Te dy keta kan kryer ter naten operacionin e shkarkimit te tonelatave cigare kontrabande”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here