“I keni lënë rrugët si sytë që t’ju pëllcasin”/Qytetari s’ia përton Ramës në Facebook: Turp i botës!

Teksa ishte i pranishëm sot në Orikum për çeljen e sezonit turistik kryeministri Edi Rama ka replikuar me qytetarët në videon e tij të publikuar në Facebook.

Kreu i qeverisë prezantoi një sërë projektesh, që nga rrugët, tek infrastruktura e turizmit në jug e deri te aeroporti i Vlorës.

Por qytetarët në Facebook, më së shumti i kanë kërkuar shtrimin e rrugëve.

Replikat

Qytetari: Bravo per turizmin por duhet rregulluar sherbimi dhe cmimet e ushqimeve.Jo per tre muaj te nxjerrim investimin ,duhen vite per te nxjere fitim te mbare jo me nje te rene te lapsit boss

Rama: Sherbimi eshte sfide me vete, nuk rregullohet lehte pas shume vitesh pa asnje lloj shkollimi e trainimi profesional, ndersa cmimet i di tregu jo qeveria

Qytetari: shtroni rruget ju se lat nam i keni len fshatrat si syt tuaj tu pellcasin ,e lini detin se deti i shtruar esht nga perëndia

Rama: I kemi lene ne? Jo Emanuel, i kemi gjetur keq dhe po bejme cmos me sa mundemi, po nuk behen te gjitha menjëherë

LEXO EDHE  Ardi Veliu, një kryepolic me grada të vjedhura dhe i përdorur në momente të vështira për Ramën

Qytetari: Sistemo rruget o njeri se jane bo si turpi botes. Nga hecen nga ajri apo nga toca.

Rama: Nuk jane bo kane qene dhe duhet te lanim borxhet njehere, se rruget nuk behen me komente ne fb, behen me para

Qytetari: Sapo u ktheva nga Vlora. Pisllek gjithandej. Pylli i Sodès eshte ber mè keq se Sharra e Tiranes. Ju flisin por se kini idene se çthoni

Rama: Vertete? Cudi pra, se une ne Vlore jam dhe me e paster Vlora s’ka qene ndonjehere edhe pse ka ende shume akoma per te bere, sepse kultura e moshedhjes se plehrave rrugeve eshte ende e forte! Po nderkohe nuk ta zuri pak syri rrugen e re te Pyllit te Sodes? Apo s’e kam idene cfare flas?


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here