DOKUMENTI/ “Kryeministri Edi Rama na mashtroi me shkarkimin e Elvis Rroshit”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ i ka hequr mandatin kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi, kurse vetë kryeministri Rama deklaroi më 30 dhjetor 2016 se e kishte shkarkuar Rroshin. Por mesa duket e vërteta është ndryshe.

Ja denoncimi që bën ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook mbi rastin:

Një dokument nga Banditistani!

Kryebanditi mashtron shqiptarët se ai ka shkarkuar si kryetar bashkie përdhunuesin, njeriun me pesë emra, trafikantin Ervis Rroshi!

Por dokumenti i datës 20.2.2017 me firma dhe vula dëshmon dhe e nxjerr cullak Ramën ashtu siç është mashtrues ordiner dhe i paskrupull që përdor postin për të mashtruar qytetarët!

Image

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here