Publikohen detaje të reja nga rrëzimi i furgonit në Mat

Një aksident mësohet se ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në Mat.

Nga të dhënat e para bëhet e ditur se një furgon me 6 persona ka dalë nga rruga.

Nga aksidentit raportohet se kanë mbetur 4 persona të plagosur, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për shkaqet e plota të aksidentit.

Njoftimi zyrtar i policisë:

Rreth orës 07.20 jemi njoftuar se në fshatin Urakë ka dalë nga rruga mjeti tip furgon me targë AA 943 OP që drejtohej nga shtetasi H. D.,ku udhëtonin 5 shtetas si pasgjerë.

Si pasojë e daljes nga rruga është dëmtuar jashtë rrezikut për jetën shtetasi A.H, 67 vjeç që ka disa fraktura në këmbë dhe është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë. Ndërsa 4 shtetasit e tjerë R.K 55 vjeç, L.K 60 vjeçe, K.K 48 vjeç dhe E.Ç 24 vjeç pas kontrollit mjeksor në Spitalin e Burrelit janë larguar në banesë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Tensione në Kakavijë, qytetarët bllokojnë rrugën me gurë për ata që vijnë nga Greqia

Në vend ngjarje ndodhet grupi hetimor ku nga veprimet paraprake rezulton se shkaku i daljes nga rruga ka qenë se ai segment rruge ishte i mbuluar me akull. Drejtuesi i automjetit nuk ka pësuar asnjë lëndim dhe ndodhet në vendngjarje. Vijojnë veprimet nga grupi hetimor.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here