Kamera e helikopterit i dorëzohet prokurorisë. Hetimet edhe nga ekspertë ushtarakë amerikanë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura informon opinionin publik lidhur me ecurinë e deritanishme të punës që po bëhet për zbardhjen e ngjarjes tragjike me helikopterin e aksidentuar EC 145.

“Ekspertet e kompanisë prodhuese Eurocopter si dhe ekspertë ushtarake amerikanë të specializuar për këtë lloj helikopteri, të thirrur nga Ministria e Mbrojtjes për të asistuar në zbardhjen e ngjarjes, kanë asistuar grupin hetimor të kryesuar nga prokuroria për të nxjerrë kamerën regjistruese. Që nga ai moment “Kamera regjistruese” është në dispozicion të Prokurorisë, e cila po heton çështjen”, deklaron MM.

LEXO EDHE  "Covid-19 ka pësuar mutacion"/ Epidemiologu: Përhapet më shumë, por ka më pak klinikë

Ndërkohë, gjatë paradites së sotme, polumbarë të Policisë së Shtetit dhe atyre të FA, si dhe mjete të tjera logjistike, kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të dëmtuar të helikopterit nga liqeni.

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here