Vritet në Siri terroristi shqiptar i lidhur me ISIS

Ish­ -imami i xhamisë në Leshnicë të Pogradecit që iu bashkua luftës për xhihad në Siri është vrarë gjatë luftimeve.

Familjarët e Almir Dacit thonë se sot kanë marrë lajmin se djali i tyre është ndarë nga jeta. Ata shprehen se, nuk i dimë ende rrethanat e ngjarjes.

LEXO EDHE  Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Greqinë

33­-vjeçari ishte shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare pasi akuzohej për rekrutim dhe financim të terrorizmit, propagandë për terrorizëm dhe krime terrorizmi.

Daçi madje është shfaqur dhe në një video të ISIS, ku kërcënoheshin vendet e Ballkanit me sulme terroriste.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here