Këshilltari i Metës sulmon Erion Veliajn: Projekti te liqeni, paçavure betoni

Këshilltari i kryeparlamentarit Ilir Meta, për politikën e jashtme, Ralf Gjoni sulmon sërish projektin e Erion Veliajt për ndërtimin e këndit të lojërave në Parkun e Liqenit Artificial.
Përmes një shënimi në faqen e tij në Facebook, Gjoni e cilëson si “paçavure betoni” këtë projekt, ndërsa bën thirrje për të vazhduar betejën kundër betonizimit. Më poshtë reagimi i tij i plotë:

“Doja te prisja 2 prillin per t’a postuar kete foto per t’ju sensibilizuar miqte e mi se kjo pacavure betoni e hekurash qe po ngrihet dhe thellohet dita dites ne Parkun e Tiranes nuk eshte mashtrim – eshte totalisht prej verteti. Ky nuk eshte thjesht rezultati i shemtuar i idiotesise se nje arkitekti anti-mjedisor – totalisht i pandjeshem ndaj nevojave te Tiranes, por mbi te gjitha pasoje e nje arrogance te paskrupullt e cila injoron legjislacionin, perbuz shoqerine civile dhe tallet me ndjeshmerine qytetare. Ndaj dhe beteja kunder cdo lloj ‘betonizimi’ duhet te vazhdoje”, shkruan Gjoni.

LEXO EDHE  KPA u nda për afatin e ankimit ndaj konfirmimit të Anton Martinit dhe cënimin e besimit të publikut


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here