“Varr pa emër”, gazetarët hollandez kërkojnë indetitetin e shqiptares

Një shqiptare e vrarë në Amsterdam prej 19 vjetësh, rezulton ende e paidentifikuar në Hollandë. Ajo është varrosur pa emër, mes 300 personave të tjerë të paidentifikuar, në Amsterdam. Për këtë arsye, një televizion nga Amsterdami ka ardhur në Tiranë dhe Elbasan, dy qytete ku mendohet se vajza kishte origjinin.

LEXO EDHE  Shpërthen bombula e gazit, nipi fluturon nga kati i 4-rt. Gjyshja gjendet e djegur në banesë

Stafi i emisionit “Varr pa emër” po identifikon gjithçka për të ditur rreth vajzaës e cila ka vdekur 19 vite më parë.

Vajza u gjet e vrarë në një nga sheshet qendrore të Amsterdamit, Kolumbusplein. Ishte mbytur dhe kishte shenja dhune në qafë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here